1. İlyas
  2. Civic
  3. Pazartesi, 30 Ağustos 2021
  4.  E-posta abonesi olun
Merhaba 2014 premimum Honda civic manuel benzin brc LPG aracım var. Sürüş halindeyken Arac benzine geçtikten bir düre sonra araçta önce motor ikaz ışığı yanıyor ve gaz yememeye başlıyor. Biraz devam edince bütün ikaz lambaları yanı eps motor arıza lambası direksiyon ünlem işareti falan çıkıyor. Ustaya gösterdim önce bujileri değiştirelim yine yaparsa bobini değiştiririz dedi. Bujiler değişmesine rağmen yine aynı sorunu yapıyor. Araci LPG ayarını yaptırdım problem yok dedi usta. Aracı PC ye bağlattım ve arıza kodları ektedir. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Ekler
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
Merhaba, öncelikle araç LPG de çalışınca problem olmuyor galiba eğer öyle ise buji veya bobinde arıza olmadığı kesin. Dediğiniz araç benzinde tekleme olayı yaşıyorsa LPG enjektörü, arıza koduna göre 1 ve 4 üncü enjektöründe problem olabilir. Veya LPG tesisatı benzin enjektörünede takılır benzin enjektör tesisatında problem olmuş olabilir. Öncelikle LPGnin benzin enjektörüne takılan soketleri çıkarın ve kendi orijinal soketlerine benzin enjektörüne takın yani LPG enjektör kablolarını iptal etmiş olursunuz bu yöntemle aracı benzinde uzun süre kullanın problem oluşacak mı tekrar?
  1. bir aydan daha önce
  2. Civic
  3. No 1
  • Sayfa :
  • 1


Bu iletiye henüz bir yanıt yazılmamış.
Ancak sizin de bu iletiye yanıt yazma izniniz yok.

Yeni Honda Civic FE1 2022

Yeni Honda Civic FE1 2022 11. nesil modelinde bir çok değişiklikle piyasaya çıkıyor. En büyük özellikleri ise 2 tür Turbo motor seçeneği ve fabrika montajı LPG ile piyasaya sürülecek. Honda Civic üretimi, teknik özellikleri, yeni özellikleri neler, gibi sorularını cevapladık.