English Turkish

honda tr logo

Honda Civic Serisi

1972 Yılında üretilen ilk Civic modeli tarzıyla, gücüyle, teknolojisiyle, ekonomisiyle dünyada büyük bir beğeniye sahip oldu. Honda'nın en büyük mirası olan Civic şu an son versiyonuyla piyasada. Civic doğduğundan bugüne kadar 10 model değiştirdi. Geçmişinde büyük başarılara, imkansız güce, benzersiz ekonomiye sahip oldu. Civic her modelinde üstün teknolojiyle sergilendi.

1972/1978
CIVIC I // 

Günlük kullanım kolaylığı ve aşinalık üzerine odaklanarak ve aynı zamanda, mükemmel denge ile çalışan, ekonomik, işlevsel ve rasyonel temel bir otomobil olarak otomobil pazarında yeni bir çağ açtı.

Devamını Oku


1979/1982
CIVIC II // 

Honda Motor Co.Ltd. Civic'i yedi yıl sonra ilk kez tamamen geliştirerek ekonomiyi, yaşanabilirliği, gücünü ve kupasını daha da iyileştirdiği "Yeni Civic" i 24 Temmuz 1979'dan itibaren Japonya'nın her yerinde piyasaya sürdü.

Devamını Oku


1983/1986
CIVIC III //  Wonder

Civic tam bir model değişikliğine gitti ve yeni modellerini piyasaya sürdü. Ortak ad Wonder Civic. Kaput hattından arkaya doğru hafifçe akan uzun bir tavan ve onu kuyruk ucuyla kesen yeni bir mermi şekli.

Devamını Oku


1987/1990
CIVIC IV // Grand

Adı "Kansei no Kage" moda ile sanatın çiçek açtığı zaman. Civic ayrıca, insan duyarlılıklarına odaklanan "canlandırıcı performans" amacıyla tam bir model değişikliğine gitti. Honda'nın orijinal fikri ve ileri teknolojisinden tam anlamıyla yararlanılarak, hassasiyete uyan, insan ve teknolojinin bir karışımı olan "Human Fitting Technology" temel alınarak geliştirilmişti. VTEC ve litre başına 100 beygir, çağın imkansız motoruna sahip oldu.

Devamını Oku


1991/1995
CIVIC V // Ferio

Yeni çağın taleplerine yanıt olarak, temel bir Dünya otomobilinin ideal durumu tamamiyle gözden geçirildi ve onu gelecekte kendi segmentinin temel modeli yapmak için, yeni  CIVIC, piyasaya sürüldü. Önceki modelinde motorda imkansızı başaran CIVIC yeni kasasında 20. yılına özel DOCH, VTEC ve imkansız sayılabilecek motor beygiriyle piyasayı adeta salladı.

Devamını Oku


1996/1999
CIVIC VI // Ferio


6. nesil Civic, gelişim olarak "değer devrimi" konseptiyle, geleneksel "popüler otomobil" kavramının ötesine geçen, zamanın taleplerine küresel bir bakış açısıyla cevap veren bir otomobil olmayı başardı.
Herkes için kullanımı kolay ve eğlenceli, geçmişinden gelen yüksek performans, izleyiciye güçlü bir mesaj veren işlevsel ve yüksek kaliteli stil, iyice sınıfı aşan yüksek derecede mükemmellik sağladı.

Devamını Oku


 

2000/2005
CIVIC VII // Ferio


 7. nesil Civic, dünya vatandaşlarının arabalarının başlangıç noktasına geri dönüyor ve ilk Civic'ten miras alındı, "insanlar için alan maksimum, mekanizma minimumdur." "Maksimum, mecha-minimum" kavramı daha da geliştirildi ve "akıllı kompakt" geliştirme konseptine, maksimize edilmiş iç mekan, mükemmel ekonomikliğe ve ferahlatıcı sürüşe, yolcular ve yayalar için güvenlik performansına ve temiz çevre desteğine dayalı olarak geliştirildi.
Tüm gereksinimleri karşılayan yeni bir kompakt otomobil için bir ölçüt olarak geliştirildi.

Devamını Oku


2006/2011
CIVIC VIII // 

8. nesil yeni Civic, insan duyarlılığına hitap eden kaliteyi baştan sona takip ederken, çekiş performansı, ekonomik verimlilik, çevresel performans ve tasarım gibi temel performansı iyileştirdi. Yolculara derin bir keyif veren yeni bir kalite, "Duyarlı Kalite" yaratma konseptiyle geliştirilmiştir.
Honda'nın orijinal VTEC sistemini (değişken valf zamanlama mekanizması) geliştiren ve düşük yüklü sürüş sırasında giriş valfinin kapanma zamanlamasını geciktiren yeni geliştirilmiş bir i-VTEC sistemi ile donatılmıştır.

Devamını Oku


 

2012/2015
CIVIC IX // 

9. Nesil Civic, monoform, dinamik bir gövde ve kompakt bir gövdeye sahip, ancak alt katın revize edilmesi ve ön ve arka tandem mesafelerinin ayarlanmasıyla, önceki modelden daha konforlu bir yaşam alanı gerçekleştirildi. İç mekan ekipmanı için bir direksiyon simidi düğmesiyle kolayca ve güvenli bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanıyan bir "akıllı çoklu bilgi ekranı (i-MID)" geliştirildi. Buna ek olarak, her tür için standart donanım olan araç davranış stabilizasyon kontrol sistemi (VSA), ıslak yollarda ve bozuk yollarda sürüş stabilitesini iyileştirmek için yeni harekete uyarlanabilir EPS ile birleştirildi.
Ek olarak, Civic her tür için yakıt verimliliğini artırdı. Benzinli araçlar için, sürücüleri desteklemek için ECON düğmesi ve ortam ölçeri benimseyerek pratik yakıt verimliliğini artırmayı hedefledi.

Devamını Oku


 

2016/2021
CIVIC X // 

Yeni Civic Sedan, Civic serisinin 10. neslinindir. Kompakt sınıfta yeni bir mihenk taşı hedefleyen tasarım, sürüş performansı, yakıt verimliliği, güvenlik vb. Baştan sona gözden geçirildi ve Civic'in orijinal karakteri olan sportifliği vurgulayan bir model olarak yeni geliştirildi.
Dış cephede geniş ve alçak duruşu, uzun burun ve arka stili, tüm LED'li ön farlar ve arka lambalarla sportif ve dinamik bir tasarım hedeflendi. İç mekanda ise kompakt sınıfın en büyük kapalı alanını gerçekleştirildi.

Devamını Oku


 

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: Honda Civic Serisi

Yorumlar (0)

Sorun mu yaşıyorsun? Problemini bize sorabilirsin.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapabilirsin veya Üye Ol yada Üye Girişi Yap.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?
Paylaş