HondaTR Club

Honda sevenlerin sosyal buluşma noktası.Türkiye'nin en gelişmiş Honda forumu

Honda Civic 10

Yeni Civic Sedan, Civic serisinin 10. neslinindir. Kompakt sınıfta yeni bir mihenk taşı hedefleyen tasarım, sürüş performansı, yakıt verimliliği, güvenlik vb. Baştan sona gözden geçirildi ve Civic'in orijinal karakteri olan sportifliği vurgulayan bir model olarak yeni geliştirildi.


Dış cephede geniş ve alçak duruşu, uzun burun ve arka stili, tüm LED'li ön farlar ve arka lambalarla sportif ve dinamik bir tasarım hedeflendi. İç mekanda ise kompakt sınıfın en büyük kapalı alanını gerçekleştirildi.


TASARIM

Dış cephede geniş ve alçak duruşu, uzun burun ve hızlı arka stili, tüm LED'li ön farlar ve arka lambalarla sportif ve dinamik bir tasarım hedeflendi. İç mekanda ise kompakt sınıfın en büyük kapalı alanını gerçekleştirildi.

·Kompakt sınıftaki en konforlu ve sofistike kaliteye ve sınıftaki en geniş iç mekana ulaşıldı.
·Geleneksel modele kıyasla daha büyük kapasiteli ve daha büyük açıklığa sahip bagaj alanı gibi geliştirilmiş kullanılabilirlik.

MOTOR

·1.5L sıralı 4 silindirli DOHC direkt enjeksiyonlu turbo motor. CVT ile birlikte mükemmel uyum sağlar.
·1.6L sıralı 4 silindirli SOCH i-VTEC motor, (LPG seçenekli) CVT ve 6 ileri manuel şanzıman.
·Her iki güç aktarma organı kompakt sınıfın en iyi yakıt tasarrufu ve performansını sağlar.

HONDA SENSING

·Gelişmiş bir güvenli sürüş destek sistemi olan Honda SENSING uygulandı. Çarpışma Azaltıcı Fren Sistemi, Yoldan ayrılma Azaltma ve Trafik sıkışıklığı takibi ile Adaptif Hız Sabitleyici (ACC) Gelişmiş teknoloji, kompakt sınıfa yeni değer katar.

KALİTELİ SÜRÜŞ ve GÜVENLİK

·Birbirini izleyen Civic sedanlar arasında en sert ve sofistike gövde ve şasi performansını hedefleyen yeni tasarlanmış bir platformu geliştirildi.
·Konvansiyonel modele göre yüksek mukavemetli çelik sacların kullanımı artırılarak, gövdenin burulma sertliği artırılır ve gövde boyutu genişlerken ağırlık azaltılır.
·Civic, gövdenin alt kısmını tamamen kaplayan ve sınıfında lider seviye yüksek aerodinamik performans sağlayan bir alt gövde kaplaması benimsedi.
·Hidrolik süspansiyon burçları ve benzerini benimseyen ön dikme süspansiyonu ve arka çok bağlantılı süspansiyon, mükemmel yol tutuşu ile rahat bir sürüşü birleştirir.
·"Agile Handling Assist" elektronik kontrol sistemi, viraj alırken hedef hattının sorunsuz bir şekilde idare edilmesini kolaylaştırmak için geliştirildi.
·Motoro bölmesi ses yalıtımı, 3 katmanlı kapı contası ve ses yalıtım camı gibi tam gürültü azaltma yoluyla yüksek sessizlik sağlar.

Honda Civic 9 Honda Civic 1
Önceki Konu Sonraki konu
Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: Honda Civic10

  1. Yorumlar (0)

  2. Sizin Yorumu Ekleyin
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Paylaş

Yeni Honda Civic FE1 2022

Yeni Honda Civic FE1 2022 11. nesil modelinde bir çok değişiklikle piyasaya çıkıyor. En büyük özellikleri ise 2 tür Turbo motor seçeneği ve fabrika montajı LPG ile piyasaya sürülecek. Honda Civic üretimi, teknik özellikleri, yeni özellikleri neler, gibi sorularını cevapladık.