English Turkish

honda tr logo

CIVIC Dizel 2018

Honda 2018 yılı planında Civic dizel motor seçeneğiyle satışa sunacak. Dizel motor seçeneğiyle birlikte motor seçenekleri baya çoğaldı Atmosferik motor ve LPG seçeneği 1.5

Turbo motor ve dizel motorla Türkiye de ilk defa bu kadar motor seçeneği sunmaya başladı. Gelelim dizel motor özelliklerine 120 Beygirlik dizel motora sahip civic kendi segmentinde en az yakıt tüketen bir araç olacak. 300 Nm tork ile gücünü hissetirecek olan civic dizel 100 Km de 3.7 lt yakıt tüketimiyle gözler üzerinde olacağa benziyor.

Honda mühendislerinin sürtünmeyi düşürerek geliştirdiği dizel motorlar hem uzun ömürlülüğü hem yakıt ekonomisi hemde gücü lider olacak şekilde üretildiği kesin.

Öncelikle Civic dizel manuel vites  olarak piyasaya sunulacak ve ileriki dönemlerde 9 ileri vitesli otomatik şanzımana kavuşması bekleniyor.

Daha önce 120 beygirlik dizel motor CR-V ve HR-V modellerinde kullanılmıştı ama Kapsamlı olarak revize edilen 120 PS 1.6 litre i-DTEC dizel motor Emisyon testlerinden büyük bir başarıyla geçmesiyle ve yakıt ekonomisiyle yine sınıfında lider.

 

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: ekonomisi, lider, 2018, yakıt, dizel, yeni, civic, honda

Yorumlar (0)

Sorun mu yaşıyorsun? Problemini bize sorabilirsin.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapabilirsin veya Üye Ol yada Üye Girişi Yap.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?
Paylaş