HondaTR Club

Honda sevenlerin sosyal buluşma noktası.Türkiye'nin en gelişmiş Honda forumu

Yeni Honda Civic Dizel

 Dizel motor seçeneğiyle birlikte motor seçenekleri baya çoğaldı Atmosferik motor ve LPG seçeneği 1.5 Turbo motor ve Dizel motorla Türkiye de ilk defa bu kadar motor seçeneği sunmaya başladı.

Gelelim dizel motor özelliklerine 120 Beygirlik dizel motora sahip Civic kendi segmentinde en az yakıt tüketen bir araç. 300 Nm tork ile gücünü hissettiren Civic dizel 100 Km de 3.4 lt yakıt tüketimiyle rakiplerini kıskandırıyor.

Honda mühendislerinin sürtünmeyi düşürerek geliştirdiği dizel motor hem uzun ömürlülüğü hem yakıt ekonomisi hemde gücü lider olacak şekilde üretildiği kesin.

Öncelikle Civic dizel manuel vites  olarak piyasaya sunulacak ve ileriki dönemlerde 9 ileri vitesli otomatik şanzımana kavuşması bekleniyor.

Daha önce 120 beygirlik dizel motor CR-V ve HR-V modellerinde kullanılmıştı ama Kapsamlı olarak revize edilen 120 PS 1.6 litre i-DTEC dizel motor Emisyon testlerinden büyük bir başarıyla geçmesiyle ve yakıt ekonomisiyle yine sınıfında lider.

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.
  1. Yorumlar (0)

  2. Sizin Yorumu Ekleyin
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Paylaş

Yeni Honda Civic FE1 2022

Yeni Honda Civic FE1 2022 11. nesil modelinde bir çok değişiklikle piyasaya çıkıyor. En büyük özellikleri ise 2 tür Turbo motor seçeneği ve fabrika montajı LPG ile piyasaya sürülecek. Honda Civic üretimi, teknik özellikleri, yeni özellikleri neler, gibi sorularını cevapladık.