English Turkish

honda tr logo

Honda Civic LPG

LPG bilindiği gibi motorinden ve benzinden avantajı çok, bu nedenle  2012 Yılında Honda BRC firmasıyla anlaşarak araçlarına uyumlu hale getirmeye başladı. öncelikle FD6 Civic,

CR-V, Jazz modellerine uygula yapıldı. FB7 civic araçlarına uygulanan LPG sistemleri CR-V Dizel motora kavuştuğundan ve bir müddet jazz modelininde satışı durdurulduğu için Civic FB7 modele garanti dahilinde montaj yapılmaya devam edildi. 

Ancak LPG sistemlerine, motor sistemleri daha dayanıklı olmasına karar veren Honda FB7 Civic Eco araç motorlarında LPG sistemine daha dayanıklı hale getirmek için silindir kapağı ve supapları değiştirerek daha dayanıklı hale getirdi. Bununda yanında Buji ve katalizör sisteminde ve emme manifoldunda değişiklikler yaparak erken supap ayarı bozulması, katalizör sisteminde erime ve  aracın orijinalliği bozulmasının önüne geçerek Türkiye de ilk defa LPG ye uyumlu motor üretimi yaptı.

Civic FC5 modelinin üretimiyle birlikte hem araçta geliştirmeler yapıldı hemde LPG sistemlerinde yapıldı. LPG parçalarının hepsi artık Civic FC5 modeline özel uyarlandı ve motor sistemiyle tamamiyle senkron çalışarak zengin karışım, fakir karışım, çekiş zayıflığı veya fazla LPG tüketimi gibi problemleri  ortadan kaldırarak sorunsuz bir LPG sistemi geliştirerek Türkiye de ilki başardı.

Civic FC5 te kendine has göstergede LPG seviyesi ve LPG butonunu tasarlayarak bütün eksiklikleri tamamlamış gibi görünüyor. 

Civci FC5 Benzinli modeliyle Eco modeli arasında 6 bin tl'lik fiyat farkını hak etmiş gibi görünüyor.

Honda Civic LPG Hızlanma Performans Testi

 

LPG butonu  Civic LPG dolum yeri

 

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: eco, lpg, Nedir, civic, honda

Yorumlar (0)

Sorun mu yaşıyorsun? Problemini bize sorabilirsin.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapabilirsin veya Üye Ol yada Üye Girişi Yap.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?
Paylaş