Disk Balata Problemi

Bütüm markalarda bu problem yaşandığı gibi Honda da yaşanıyor. Eğer bir disk problemi oluştuysa bu ilk sizin başınıza gelmiyordur ve akılda hemen ilk soru oluşuyor, eski model

aracım vardı ve böyle problem yoktu yeni aldığım araçta neden bu durumu yaşıyorum?

Öncelikle fren balatası ve fren diskleri çok soğukken ve çok sıcakken fren kalitesi düşer ve fren mesafesi uzar peki ya bunu orta sıcaklıkta kim tutacak? Cevabı kesinlikle sürücü.

Fren konforu arttırılırken kullanılan ürünler en mümkemmeli olarak kullanılır, örnek eski araçlarda fren disk problemi pek fazla olmuyordu bu akla gelmişti ama eski arabalarla şimdiki arabaların fren mesafesi bir mi? Bu akla gelmeyen kısım. 

Sistemler geliştikçe freni sadece sürücü kullanmıyor artık, sürücü farkına varmadan VSA sistemi konforlu bir sürüş açısından bir sürücü kadar freni kullanır.

Peki diskler bozulmasın diye fren kullanılmamalı mı? Hayır tabi ki motor kompresyonu yaptırarak ve agresif kullanmayarak uzun ömürlü frenlere sahip olabilirsiniz.

Honda böyle durumları garanti kapsamı dışında tutmasının nedeni olabilir.

Etiketler: girmedi, garantiye, problemi, balata, disk, honda

Bu yazışmadaki kişiler

Yorumlar (2)

130 140 gibi süratlerde frene basınca fren pedalında ve direksiyonda titreme oluyor disklerde yamulma olma ihtimali var mı

  Ekler
  Misafir
  1.    Yusuf

Evet diskler eğri olduğundan bu problem oluşuyor... diskler ölçülmeli eğer limiti aşmayacaksa taşlanır ama diskler çok aşınmışsa değiştirilmesi gerekir.

  Ekler
  Misafir
Sorun mu yaşıyorsun? Problemini bize sorabilirsin.
Paylaş
Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses