Arıza Uyarı Lambaları

Göstergede bütün sistemlerin uyarı lambası yanıyor! Bütün sistemlerde arıza var anlamına gelmiyor tabi, sadece belirli bir sebepten dolayı sistemler hataya sebebiyet vermemek

için çalışmayı kısmi olarak durduğunu belirtiyor. 

Göstergede ki uyarı lambaları EPSTPMSVSALKASACC, CMBS ve el freni sembolleri gösteriyor. 

Bu sistemlerin ortak noktalarından biri fren sitemleridir ve bu uyarıların vermesinin tek nedeni fren hidroliği azalmasından kaynaklanıyor olabilir.

Fren hidrolik seviyesi kontrol edildiğin de minimum seviyesinin altında ise Fren hidroliğinin azalmasının bir nedeni kaçak olabilir, diğer nedeni ise balataların azalması sonucu, fren hidroliğinin fren merkezlerinde birikmesinden kaynaklı olabilir.

Fren sistemlerin hidrolik kaçağı bulunmuyor ise fren balatalarının değiştirilmesi sonucu problem çözülebilir.

Etiketler: göstergede, lambaları, arıza, uyarı, CR-V, honda

Bu yazışmadaki kişiler

Yorumlar (3)

Honda jazzda eps göstergesi nedir ne işe yarar bilgi verirseniz sevinirim

  Ekler
  Misafir

Honda jazzda eps göstergesi nedir ne işe yarar bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  Ekler
  Misafir
  1.    Yılmaz

Merhaba, EPS lambası elektrikli direksiyon sisteminin lambasıdır. EPS lambası yanıyor ve direksiyon sertleşiyorsa direksiyon sisteminde bir arızadan kaynaklı yanıyor olabilir bazı durumlarda EPS uyarı lambası yanar ve direksiyon sertleşmeme gibi...

Merhaba, EPS lambası elektrikli direksiyon sisteminin lambasıdır. EPS lambası yanıyor ve direksiyon sertleşiyorsa direksiyon sisteminde bir arızadan kaynaklı yanıyor olabilir bazı durumlarda EPS uyarı lambası yanar ve direksiyon sertleşmeme gibi durumlarda olabilir yani her halükarda eğer EPS uyarı lambası yanıyorsa teşhis cihazı ile bakılması gerekir.

Devamını oku
  Ekler
  Misafir
Sorun mu yaşıyorsun? Problemini bize sorabilirsin.
Paylaş
Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses