English Turkish

honda tr logo

Honda Civic Executive LPG Yakıt Tüketimi

Honda Civic Executive ECO modelin de LPG yatık tüketimini denedik ve çıkan sonuç şaşırtıcı oldu.

 

Tam 100 Km yol yaptık, yol durumu gerçek şartlar olsun diye inişli çıkışlı ve şehir içi olan seçenekleri seçtik.

Ortalama 80 Km/h ile şehir içi şehir dışı karışık yol durumunda 1 saat 14 dk süren test sonucunda yaktığı yakıt baya ilgi çekici olduğu kesin.

Neden bu kadar az yakıt yaktı diye soru işareti oluyor tabi. Bizce CVT şanzıman ve VTEC sistemlerinin bu yakıt ekonomisine büyük etki sağlıyor.

Buradan yaptığımız teste bakabilirsiniz. Honda Civic Dizel mi? LPG mi? Hangisi Avantajlı 

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: Executive, Yakıt tüketimi, civic

Bu yazışmadaki kişiler

Yorumlar (6)

rs e brc kit taktık 200km de 13.5 litre lpg ve sıfır benzin sarfiyatı daha önceki aracım 1.6 civic 2017 benzin de harcıyordu şimdi sıvı sistem mükemmel

  Ekler
 
  1.    mehmet

Sıvı sistem güzel olabilir ama bağlandığı parçalar çok maliyetli parçalar misal bir yüksek basınç pompasını bozarsa ki yüksek ihtimal aşındıracaktır masrafı baya çok yada enjektörün birine zarar verdimi 4 ü birden değişir bunlar da hesaba uymaz,...

Sıvı sistem güzel olabilir ama bağlandığı parçalar çok maliyetli parçalar misal bir yüksek basınç pompasını bozarsa ki yüksek ihtimal aşındıracaktır masrafı baya çok yada enjektörün birine zarar verdimi 4 ü birden değişir bunlar da hesaba uymaz, ben şahsen Civic RS modeline LPG takılmasına karşıyım çünkü araçta gelişmiş bir teknoloji var motor atmosferik gibi çalışıyor güç istenirse anında turboyu devreye sokuyor ve atmosferikten daha ekonomik bir araç.

Devamını oku
  Ekler
 

Auris direk enjeksiyon sistemi olduğu için LPG takılması biraz sıkıntılı oluyor, LPG ye en uyumlu motor şu an Honda’da olduğu için sıkıntı yaşamayacaksınız sadece İlk 5 bin km’yi bulana kadar biraz yakıt şikayeti olabilir.

  Ekler
 
Sorun mu yaşıyorsun? Problemini bize sorabilirsin.
Diğer Yorumlar

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapabilirsin veya Üye Ol yada Üye Girişi Yap.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?
Paylaş