HondaTR Club

Honda sevenlerin sosyal buluşma noktası.Türkiye'nin en gelişmiş Honda forumu

Honda Civic LPG Hızlanma Performans Testi

LPG performansı etkiler mi sorusuna cevap verdik. Honda Civic FC5 LPG li modelinde performans kaybı oluyor mu olmuyor mu sorusu hep gündemdeydi ve bizde test yaptık

sonuç ise LPG de daha performanslı çıktı.

PERFORMANS

Honda LPG li araç sıfında ürettiği LPG li araçaları motora uyum sağlayan ve piyasada bulunmayan bir BRC sistemi ile donatmış. LPG sistemi benzinli sistemin birebir aynı mantıkla çalışıyor, örnek olarak motor ihtiyacına göre LPG yi anlık ayarlayabiliyor buda bir çok sorunu ortadan kaldırıyor ilk olarak performansı düşürmeden çalışabiliyor. LPG li araçların en çok sıkıntılı olan durumu ise sürekli arıza lambası yakarak sürücüyü huzursuz etmesi ve bu durumu ortadan kaldırarak yine kullanıcıya konfor sağlıyor.

HIZLANMA

Benzin ve LPG ile yaptığımız test sonucunda baya şaşırdık. Normalde LPG modunda test yaptığımız düşük performans bekliyorduk ama sonuç tam tersi çıktı. Kullanılan LPG sistemi motora hiç etki etmediğini bize ıspatladı ve gönül rahatlığıyla kullanılacak bir araç olduğunu biz gördük.

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.
  1. Yorumlar (0)

  2. Sizin Yorumu Ekleyin
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Paylaş

Yeni Honda Civic FE1 2022

Yeni Honda Civic FE1 2022 11. nesil modelinde bir çok değişiklikle piyasaya çıkıyor. En büyük özellikleri ise 2 tür Turbo motor seçeneği ve fabrika montajı LPG ile piyasaya sürülecek. Honda Civic üretimi, teknik özellikleri, yeni özellikleri neler, gibi sorularını cevapladık.