HondaTR Club

Honda sevenlerin sosyal buluşma noktası.Türkiye'nin en gelişmiş Honda forumu

Yeni Honda Civic Dizel Otomatik Yakıt Tüketim Testi

Yeni Honda Civic Dizel 9 ileri otomatik araçla 100 km yakıt tüketim testi yaptık ve sonuçları sizlerle paylaşmak istedik.

Test güzergahı virajlı rampalı bir yol seçerek 50 km gittikten sonra aynı yoldan geri dönerek 100 kilometreyi tamamladık. Petrolden daha önce dolum yapmıştık ve üzerine tekrar dolum yaptık, ne kadar yakıt harcadığımızı merak ediyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz.

Daha önceki testlerimiz de Opet petrollerini kullanıyorduk ama bu kez Shell den yakıt alarak test yaptık. Arada bi fark var mı derseniz biz gözle görünecek yada hissedilecek bir duruma rastlamadık.

Test güzergahı, şehir içi trafik ortalaması 30 kilometreye yakın tabi bu şehir içi kısmında yoğun trafik ve trafik ışıklarında bekleme gibi durumlar oldu.  geriye kalan kısmı ise şehirler arası yol. 

Geri kalan detaylar ise videomuz da.

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: Yakıt tüketimi, otomatik, dizel, civic, honda

  1. Yorumlar (0)

  2. Sizin Yorumu Ekleyin
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Paylaş

Yeni Honda Civic FE1 2022

Yeni Honda Civic FE1 2022 11. nesil modelinde bir çok değişiklikle piyasaya çıkıyor. En büyük özellikleri ise 2 tür Turbo motor seçeneği ve fabrika montajı LPG ile piyasaya sürülecek. Honda Civic üretimi, teknik özellikleri, yeni özellikleri neler, gibi sorularını cevapladık.