Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü takviyesi nasıl yapılmalı akü takviyesi yapılırken problem olur mu, neden akü takviyesi yapılır gibi soruların cevapları.

Araçlardaki donanımlar artıkça akü sarfiyatı fazlalaşır ve bu gibi durumlarda aniden akü bitebilir tam bu durumlarda aracı çalıştırmak için akü takviyesi gerekir.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araç park edildiğin de uzun süreli dörtlülerin açık oluşu aküyü bitirebilir.
Farlar açık kaldığında ve araç çalışmıyorsa kısa sürede akü bitebilir.
İç tavan lambası açık unutulduğunda akü bitebilir.
Motor stop halindeyken müzik dinleme gibi durumlarda akü bitebilir.

Akünün Bittiğini Nasıl Anlarız Ve Bittiğinde Ne Yapılmalı?

Aracı çalıştırmak istediniz araç çalışmadı ama aküden mi değil mi diye anlamak için marşa basıldığında göstergede ışıklar zayıflıyorsa veya farlar açıldığında zayıf yanıyorsa akü zayıflamış anlamına gelir.

Nasıl Akü Takviyesi Yapılır?

Akü takviyesi yaparken dikkat edilmeli yanlış takviye veya aynı sistem aküyle takviyele yapılmadımı aracın sistemlerinde arıza oluşur.
Akü takviyesi yaparken eğer araçtan araca takviye yapılacaksa aynı özellikte akü olduğuna dikkat edilmeli takviye yapılacak araçların aküsü daima 12 Volt olmalı.
Misal taksi gurubunda ki araca taksi gurubu araçlarla takviye yapılmalı.
Akü takviyesi yaparken akülerin üzerinde daima artı (kırmızı) ve eksi (siyah) sembolleri olur ve takviye yapıldığında kabloları artıdan artıya eksiden eksiye bağlanmalı aksi taktirde iki araçtada problem oluşur.
Kabloları bağlarken tek tek bağlamaya dikkat edilmeli çünkü, Kablolar tek tek bağlanırsa bir birine çarp ihtimali olmaz.
Kablolara dokunulursa elektirik çarpma veya zarar verme gibi durumları yoktur kablolarara rahatlıkla dokunulabilir.

Akü Takviye Kabloları Aşağıdaki Gibi olur Kırmızı Ve Siyah

honda aku takviye kablolari

Etiketler: akü neden boşalır, akü neden biter, takviyede nelere dikkat edilir, akü takviyesi nasıl yapılır, akü problemi, akü takviyesi

  1. Yorumlar (0)

  2. Sizin Yorumu Ekleyin
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Paylaş

Yeni Honda Civic FE1 2022

Yeni Honda Civic FE1 2022 11. nesil modelinde bir çok değişiklikle piyasaya çıkıyor. En büyük özellikleri ise 2 tür Turbo motor seçeneği ve fabrika montajı LPG ile piyasaya sürülecek. Honda Civic üretimi, teknik özellikleri, yeni özellikleri neler, gibi sorularını cevapladık.