English Turkish

honda tr logo

Motor Yıkanır mı?

Herkesin aklında olan sorulardan biridir motor suyla veya tazyikli suyla yıkanır mı, neden yıkanmalı, motor yıkanınca ne problemler oluşturur bütün soruların cevabı burada.

Motor kabinindeki bütün elektirik sistemleri suya dayanıklı üretilir çünkü yağmurlu havalarda sürüşte veya su birikintilerinden geçişlerde veya yıkamada, motor kabinine su girmesi kaçınılmazdır.
Aracı yıkatırken motoruda yıkamasını istediniz bu durumlarda nasıl yıkanılmalı. Motoru ve motor kabinini yıkamak her zaman risklidir çünkü, elektrik tesisatı zayıflamış olabilir veya motorda ki aşırı ısınan eksoz veya motor bloğu gibi parçalara birden soğuk suyla yıkamak hasara yol açabilir.

Motor ve Motor Bölgesi Nasıl Yıkanmalı

Motor kabini yıkanması gibi durumlarda dikkatli yıkanmalı ve tazyikli suyu yakından tutmamak gerekir. Motor bölmesinde bulunan elektrik tesisatı, sıcak parçalar, sigorta kuturları, kontrol üniteleri ve ateşlemi sistemi bulunan bölgelere tazyikli su tutmak her zaman hasara yol açacaktır.
Motor kabinine motor temizleci spreyler kullanarak yıkamak her zaman daha iyidir, motor temizleme spreyini kirli olan bölgelere sıktıktan sonra suyu uzaktan sıcak olan parçalara değmeyecek şekilde tutuğunuzda çabuk temizlenir ve zararsız olur ama bu problem çıkarmayacak anlamına gelmez çünkü motor kabinin yıkamak her zaman risklidir.
Motor yıkandıktan sonra aracı çalıştırmadan önce yıkanan bölgeler hava tutularak kurutmak gerekir ve sonra çalıştırılmalı.

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: motor yıkama zararlı mı, motor yıkanınca nelere dikkat edilmeli, motor yıkanır mı

  1. Yorumlar (0)

  2. Sizin Yorumu Ekleyin
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın
Aşağıdaki görselde görüntülenen metni yazın
Paylaş

Yeni Honda Civic FE1 2022

Yeni Honda Civic FE1 2022 11. nesil modelinde bir çok değişiklikle piyasaya çıkıyor. En büyük özellikleri ise 2 tür Turbo motor seçeneği ve fabrika montajı LPG ile piyasaya sürülecek. Honda Civic üretimi, teknik özellikleri, yeni özellikleri neler, gibi sorularını cevapladık.