English Turkish

honda tr logo

Motor Yıkanır mı?

Herkesin aklında olan sorulardan biridir motor suyla veya tazyikli suyla yıkanır mı, neden yıkanmalı, motor yıkanınca ne problemler oluşturur bütün soruların cevabı burada.

Motor kabinindeki bütün elektirik sistemleri suya dayanıklı üretilir çünkü yağmurlu havalarda sürüşte veya su birikintilerinden geçişlerde veya yıkamada, motor kabinine su girmesi kaçınılmazdır.
Aracı yıkatırken motoruda yıkamasını istediniz bu durumlarda nasıl yıkanılmalı. Motoru ve motor kabinini yıkamak her zaman risklidir çünkü, elektrik tesisatı zayıflamış olabilir veya motorda ki aşırı ısınan eksoz veya motor bloğu gibi parçalara birden soğuk suyla yıkamak hasara yol açabilir.

Motor ve Motor Bölgesi Nasıl Yıkanmalı

Motor kabini yıkanması gibi durumlarda dikkatli yıkanmalı ve tazyikli suyu yakından tutmamak gerekir. Motor bölmesinde bulunan elektrik tesisatı, sıcak parçalar, sigorta kuturları, kontrol üniteleri ve ateşlemi sistemi bulunan bölgelere tazyikli su tutmak her zaman hasara yol açacaktır.
Motor kabinine motor temizleci spreyler kullanarak yıkamak her zaman daha iyidir, motor temizleme spreyini kirli olan bölgelere sıktıktan sonra suyu uzaktan sıcak olan parçalara değmeyecek şekilde tutuğunuzda çabuk temizlenir ve zararsız olur ama bu problem çıkarmayacak anlamına gelmez çünkü motor kabinin yıkamak her zaman risklidir.
Motor yıkandıktan sonra aracı çalıştırmadan önce yıkanan bölgeler hava tutularak kurutmak gerekir ve sonra çalıştırılmalı.

Bu yazıya henüz yanıt verilmemiş.

Etiketler: motor yıkama zararlı mı, motor yıkanınca nelere dikkat edilmeli, motor yıkanır mı

Yorumlar (0)

Sorun mu yaşıyorsun? Problemini bize sorabilirsin.

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapabilirsin veya Üye Ol yada Üye Girişi Yap.
Ekler (0 / 3)
Share Your Location
Görseldeki metni aşağıya yazın. Net göremiyor musunuz?
Paylaş